| sblcmdn a întrebat:

Plec intr-o tara straina cu autocarul, iar drumul dureaza cam o zi si jumatate. Ce pot face in tot acest timp? laughing Funda

Răspuns Câştigător
| salviaplath a răspuns:

Am fost si eu saptamana trecuta cu trenul timp de 16 ore, si sincer, din alea 16 ore vreo 7 le-am petrecut citind. Nu din aceiasi carte, ci multe genuri, si am avut si reviste. Am ascultat muzica, am mancat, am scris si am si desenat, desi o iesit airuea ca na trenul se misca, si in autocar e si mai aiurea. Am facut multe poze pe geam, cand prineam peisaj frumos, dar asta nu era tot timpul. Nu am dormit pentru ca langa mine erau niste englezi foarte enervanti care vorbeau foarte tare si se holbau la mine. Aia au vorbit intr-una vreo 9 ore, fara sa mance si fara sa bea, a fost super ciudat, sper sa nu ai si tu parte de o asa companie. Daca poti, dormi cat de mult e posibil. Altceva nu stiu ce ai putea face.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa asculti muzica la casti, citesti o carte, ai telefon internet

| Sn4k3 a răspuns:

Dormi, daca ai telefon cu net te uiti la un film, asculti muzica.

| Lioana a răspuns:

Poti sa privesti pe geam, sa citesti, sa faci integrame, sa te joci pe telefon sau pe laptop sau sa iti faci prieteni dintre ceilalti pasageri. Mai poti face cumparaturi de la benzinariile la care opreste (caci va opri din loc in loc pentru alimentare si ca sa mergeti la baie). Se gasesc multe lucruri dragute sau utile pe acolo. Dormitul e cam incomod pe scaun. Daca poti si ai loc, noaptea intinde-te pe jos pe culoarul autocarului pe un izolir (e util in astfel de situatii). Cand am fost eu, era bataie pentru locurile de pe jos.

| dianaaaaax a răspuns:

Ascultă muzică, dezleagă un rebus, citeşte o carte, dacă merge şi o prietenă, ceva, luaţi un pachet de cărţi şi jucaţi.

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

Incarca-ti telefonul ( bateria/ ia-ti un MP3/MP4, ia-ti casti) si asculta muzica/ daca acel autocar are Wi-Fi mok, uitate la filme...

| Ilovemusic1234 a răspuns:

Dormi,vorbesti cu ai tai, spuneti bancuri, admiri peisaje(doar sa nu ti se faca rau laughing ), asculti muzica, butonezi pe tel :*
Calatorie faina! :*