| sopranaCadaverica a întrebat:

Poate e o intrebare prosteasca dar tot o pun. De ce unele persoane, tipe mai ales, invitate de baieti la suc, la terase, isi comanda nu doar o bautura(de ex cafea), ci mai multe, 2-3?(plus apa, un cidru/limonada etc.) eu nu as putea sa beau mai mult de o bautura o data...

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Profită si ele ca doar băiatul plăteste si ele ca nesimțitele baga in ele ca doar ce, ăla dă banu.

| sierra1 a răspuns:

"eu nu as putea sa beau mai mult de o bautura o data..."

dar dacă ar fi MOCA?

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Chiar daca.

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu cred!

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Pacat.winking

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca le place si au loc in stomac. Cunosc destule fete care iau mereu cafea si suc/apa. Plus ca is oameni care beau multe lichide si nu ajunge doar o bautura. Si no, sa nu vina chelnerul de trei ori la masa ta.

| Goete a răspuns:

Haha?
Eu nu am patit asa, dar le-as lasa cu ochii in soare, platind una dintre bauturi, ca doar nu am invitat-o la 3 si este o nesimtire si logic trebuie sa le plateasca pe celelalte. Sau sa ramana la spalat daca comanda fara sa aiba bani, sau ce m-ar mai interesa la un asemenea speciment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică 2-3 băuturi deodată sau comandă prima oară una, o bea, şi apoi comandă alta?

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

2 e deodata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Eu,de obicei, dacă stau mai multe ore într-un loc, îmi comand şi eu vreo 2-3 băuturi că mi se face sete, dar pe rând.Îmi comand una când ajung acolo, iar când o termin, îmi mai comand una şi tot aşa, depinde cât stau.Nu cred că am mai auzit până acum pe cineva să îşi comande mai mult de o băutură în acel moment.

| Ana7807820 a răspuns:

Pentru ca e o chestie de delicatete si de politete. Cand iti comanzi un suc, doua, trei inseamna ca mai stai cu persoana respectiva la vorba, la masa si ca nu stai ca mumia pe locul ala si vorbesti pana ti se usuca gatlejul laughing
Sau pentru ca asa sunt indemnate de baieti, pentru a crea subiecte de discutie.Ori, din pura emotie si ca sa arate ca nu sunt cine stie cine fete fara bani de suc laughing

| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Mai sunt unele care le place anumiti baieti, si se autoinvita singure la terasa/ pub. Dar sunt si fete care nu te lasa sa platesti tu consumatia ei, sau chiar sa plateasca ea de fapt toata nota happy in fine, astea sunt fetele, femeile independente financiar. am intalnit si eu vreo 2, si chiar nu se uitau la bani sau ceva de genul, dar ii placea prezenta ta iti mai dadea si bani daca o satisfaceai laughing depinde ce fel de fete gasesti, ca majoritatea cam 70 80 % sunt numai pe interes, vor plimbate, iesiri la cluburi, terase, locale s.am.d si prostul munceste cate 10 -12 ore pe zi si tot ele fac figuri, astea e o alta situatie. Raspunsul tau la intrebarea de ce isi iau mai multe bauturi, pentru ca cele mai multe din ele nu au situatie si cum prind unul de-asta profita la maxim si ele, dar na fiecare avem ocazia sa dam peste astfel de fete, nu cred ca a scapat niciun barbat neluand ceva femeii cu care iese, sau sa plateasca nota doar el, asta este happy multa bafta!

| Viorel703 a răspuns:

1. Sunt genul de persoane care își alunga timiditatea bând mai multe lichide
2. Dacă sunt fete și băieții fac cinste, își cumpără cât mai multe nu? Sa profite de moment, ca nu sunt pe banii lor rolling on the floor)))