| anonim_4396 a întrebat:

Populatie? Am o intrebare! Alocatia trebuia sa vina in data de 20... n-a venit. A fost mama la posta pentru ca e pe numele ei si de acolo i s-a spus ca cica s-a schimbat ceva acum in vacanta si ca trebuie sa fac nu stiu ce dosar cand incepe scoala si ca poate o sa o primesc dupa aia dar nici asa nu e sigur ca voi mai primi alocatie.
Am facut deja 18 ani si inainte sa se termina scoala anul acesta am depus cerere si am primit alocatie si dupa cerere pana in iulie inclusiv, timp de 6 luni.
Deci care e problema?

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Si eu tot asa am facut.trebuie sa facem din nou acea cerere si dupa 1 2 luni ne vin banii.bineinteles si cei de pe lunile pe care nu le-ai luat.

te pup:*

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element esential, respectiv daca mai continui liceul (fara sa fi ramas repetenta) ori l-ai terminat in acest an. Daca ai ramas repetenta ori l-ai terminat in acest an nu mai primesti alocatie, asa sunt prevederile L.61/1993, cu md. ulterioare. Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Draga daca te-ai adresat " populatiei " du-te la OTV nu aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ioandelasal sunt eleva, nu am probleme la scoala, invat destul de bine, medie generala peste 9, mai am un an.

@cornel mulţumesc kiss