| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Postez a
patra oară întrebarea deoarece nu mergea linkurile din întrebările anterioare, am cumpărat o mini lanterna Kodak care merge cu 3 baterii de telecomandă și cu dimesniunea cam cât jumătate de palmă cu 9 leduri, oare ledurile sun de calitate?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Led-urile - teoretic - au viata infinita (daca nu se depaseste curentul maxim dat in catalog).
9 bucati de Led-uri, chiar daca sunt de mica putere, asigura o lumina destul de puternica pe timp de noapte (pentru a gasi gaura cheii sau un obiect scapat pe jos etc.
Dezavantajul unei asemenea mini-lanterne este ca bateriile se consuma relativ repede (in telecomanda se foloseste un singur Led, pentru perioade mult mai scurte si rare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca nu stii sa dai un link. Apasa pe asta si o sa vezi ca merge! https://www.magazelo.ro/......k-9led-460
Pe un link (daca nu se albastreste cand te duci pe el din prima) faci clik dreapta si dai "selecteaza tot".

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Lanterna este la fel de buna ca oricare alta. Eu am cumparat de la un magazin mixt si este la fel de buna.

| KR0NSTADT a răspuns:

Da, fiindcă sunt din China. Așa cum sunt toate electronicele din casa ta.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru KR0NSTADT):

Nu am luat o de la 38 ci de la un magazin anume de electronice

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Așa, și? Toate brand-urile mari își fac subansamblurile în China. Apple, Samsung, etc. Ce te face să crezi că cei de la Kodak fac altfel? Este vorba, pur și simplu despre costuri de producție. Calitatea o impune clientul. În cazul de față, Kodak. Așa funcționează economia mondială. Să nu crezi că Toshiba sau Nikon fac totul în fabricile lor. Exclus!
Faptul că sunt făcute în China nu duce automat la concluzia finală că sunt de rahat. happy

| darctron a răspuns:

Dacă e Kodak, stai liniștit

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru darctron):

Așa am auzit și eu că firma Kodak e bună, am avut mai demult o alta mini lanterna ade la altă firmă tot cu același leduri și m-a ținu ani de zile