| sebastian34 a întrebat:

Poti folosi un amplificator de bas pentru o chitara electrica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti, dar numai ca solutie temporara, calitatea sunetului e afectata, nu obtii acelasi rezultat, etc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti! poti sa folosesti un cap-amplificator pentru bass dar e recomandat insa boxa sa fie de chitara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci, dar ai sa ai de pierdut la acuratetea sunetului. Adica, de exemplu, daca vrei sa compui ceva sau sa exersezi, cand vei incerca aceleasi lucruri pe amplificatorul potrivit, ai sa obtii cu totul si cu totul altceva.

| Laura_Lulu a răspuns:

Da, si ai sa obtii un sunet frumos. Invers insa, sa bagi un bas in amplificator de chitara electrica, ti-ar bubui boxele, pentru ca sunetul de bas e mai greu.

| Alexandru_28 a răspuns:

Stii ca volumul atins de un amplificator de chitara electrica poate fi echivalat numai prin 3 amplificatoare de bas?