| crisbebe a întrebat:

Povestiti-mi si mie o carte citita de voi de un autor roman ca eu sunt de parere ca autorii straini sunt mai buni dar vreau sa ma conving ca nu este asa.
funda(foarte pe scurt descrisa cartea)

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu vei gasi decat 2 autori buni dupa m eliade pana azi, iar personal nu iubesc opera lui eliade.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ti-as zice niste carti dar sunt mai mult de dragoste.
cum zice si valik_4021, eliade e un scriitor bun, si totusi nu l-am inteles niciodata.am citit in clasa a 6a o carte,dar nu mi-a placut deloc.
mihail drumes scrie niste romane foarte frumoase, de dragoste.
asa credem noi ca scriitorii straini sunt mai buni dar nu e chiar asa, avem si noi mandriile noastre!