| anonim_4396 a întrebat:

Prepararea hartiei/cartonului cu grund inainte de pictarea in culori de ulei sau acrilic este absolut necesara? Daca nu fac asta ce se intampla? In cat timp se deterioreaza pictura?
Si daca folosesc aracet de lemn este bine sau trebuie neaparat sa-mi cumpar Gesso?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Am picturi in ulei pictate pe carton vechi de 6 ani si n-au nimic

| anonim_4396 explică (pentru Andrei7520152):

Multumesc, m-am mai linistit happy
Daca rezista mai mult de 6 ani e perfect. Intre timp voi fi pe picioarele mele si imi voi permite un aparat cu care sa le fotografiez. Apoi se pot strica laughing

1 răspuns: