| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Rețeaua școlară de învățare Brainly exista in toate statele si in toate limbile UE?

1 răspuns:
| Mirela78 a răspuns:

Brainly este o platformă online lansată in Polonia, unde orice utilizator care își face cont poate pune întrebări despre temele școlare și comunitatea v-a răspunde la acestea.

Startup-ul polonezilor a luat naștere în 2009. Brainly a atins în anul 2014 cifra de 22 de milioane de utilizatori si e disponibila in 30 de tari si 19 limbi diferite (inclusiv în România)