| StelutaDintreNori a întrebat:

Rezolvare la aceasta problema? big grin
Mergi cu masina cand pe trotuar vezi la statia de autobuz o batranica bolnava, prietenul tau cel mai bun si iubita ta. Ce faci ca sa-i multumesti pe toti, avand in vedere ca batranica trebuie sa ajunga la spital iar iubita ta s-a certat cu tine si trebuie sa-i vorbesti? Eu stiu raspunsul. Nu va inventati conditii, nu puteti chema ambulanta, sunteti doar voi patru

Răspuns Câştigător
| deleuandrei a răspuns:

Rog prietenul sa duca vatrinica la spital si eu ramin si vb cu iubita laughing

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Duc batranica la spital si vorbesc la telefon cu prietena suparata.Deja am inventat o conditielaughing

| alecs871 a răspuns:

Si afara mai si ploua si masina era de doua locuri.
Dau masina prietenului meu sa o duca pe batranica la spital si ramam cu prietena mea sa astept autobuzul in ploaie ca doi indragostiti :X.

| TipulVerde a răspuns:

Mergi mai departe.

| OnWeed a răspuns:

Pai le iei pe batranica si pe iubita ta in masina si in timp ce o duci pe batanica la spital vorbesti si cu iubita ta laughing

| YepIsSuspended a răspuns:

In timp ce duci bolnava la spital vorbesti cu prietena ta.

| NomberOne a răspuns:

Mai intai il iei pe prietenul tau si ii ceri sa te ajute cu batranica, dar inainte ii spune iubitei ca este o cauza nobila si ca nu este momentul sa se certe

| StelutaDintreNori explică:

Deleuandrei a raspuns cel mai repede. Da, tu ramai cu prietena ta, ii dai prietenului tau cheile si duce el batranica la spital. Ati fost buni ci voi ceilalti! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duc doar batranica la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau batranica si iubita si plec la spital, pe drum rezolv si discutia neterminata cu ea, daca vrea sa mai ramana cu mine.asta e alegerea ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii iau pe toti patruwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai misto raspuns este al lui @Lolly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intereseaza de prietena mea i-au batranica si o duc la spital iar cu prietenul meu il las sa mearga in continuare cu asa zisa prietena

| cristianli a răspuns:

Sperand ca prietenul e si el sofer, ii lasi lui masina s-o duca pe batrinica la spital, iar u ramai cu iubita s-o imbunezi... lojic, nu?