| fluture2404 a întrebat:

Rezultatele cautarii pentru " Spuneti-mi si mie cele mai frumoase carti de dragoste si drama, aventura si comedie, pe care le-ati citit sau de care ati auzit ca sunt frumoase. A venit vacanta, si as vrea sa citesc ceva, dar ceva ce sa-mi placa.Multumesc de ajutor.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dragoste şi drama :
Invitaţie la vals
Elevul Dima dintr-a 7-a
Scrisoare de dragoste
Anna Karenina
Doamna Bovary
Comedie. nu prea găseşti încearcă totuşi De veghe în lanul de secară, o să-ţi placă limbajul în primul rând
Aventură : 20. 000 de leghe sub mări
Căpitan la 15 ani
Winnetou
Shogun
Cianură pentru un surâs
Zece negri mititei

2 răspunsuri:
| kiddutssa a răspuns:

Pana de paianjen de cella serghi, o viata-guy de maupasant, ciuma, mandrie si prejudecata, torturati-l pe artist, ciresarii, cel mai iubit dintre pamanteni, m-am hotarat sa vedin prost...etc

| kiddutssa a răspuns:

Pana de paianjen de cella serghi, o viata-guy de maupasant, ciuma, mandrie si prejudecata, torturati-l pe artist, ciresarii, cel mai iubit dintre pamanteni, m-am hotarat sa devin prost...etc