| anonim_4396 a întrebat:

S-a terminat cu gerul. Credeti ca va mai fi ger de acum incolo?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Deja iar se lasa ger la noapte. Si de luni seara incep iar ninsorile prin sud si sud est.

| Felys a răspuns:

Uneori si in martie ingheata noaptea, doar nu crezi ca scapam asa usor, asta a fost doar primul episod de ger mai puternic, dar va mai fi categoric si restul de ianuarie si tot februarie urat

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Suntem abia la jumatatea lui ianuarie, sigur ca o sa mai fie, mai sunt inca 2 luni de iarna.

| octav005 a răspuns:

Da o sa mai fie.
te-ai speriat de ger?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna o sa mai fie si cred ca si geruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yup ^^

* Prea multe majuscule!

Te rugăm să verifici enunţul pe care l-ai scris şi să elimini majusculele care nu sunt necesare! Îţi reamintim că majuscula (litera mare), nu se foloseşte decât pentru prima literă din propoziţie, pentru numele proprii şi acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunţurile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice şi mai puţin lizibile, aşa că am aprecia dacă ai folosi majuscula numai atunci când este cazul!

Echipa TPU.ro şi ceilalţi utilizatori îţi mulţumesc!

| Volsvagan70 a răspuns:

Da.

| TabletaSB a răspuns:

Da evident.

| Under05 a răspuns:

Deja e frig tare noaptea, cat despre viscole...
Pe la TV s-a anuntat ca viscolele incep iar de luni.
O intrebare am si eu, din ce judet esti?

| Fulgeron2002 a răspuns:

Desi se apropie sfarsitul iernii vor mai exista zile sau chiar saptamani cu temperaturi extrem de scazute de la 5 grade in jos din cauza chimbarii de ora de la an la an, practic ne aflam la mijlocul iernii.
Observatie! Temperaturile sunt variabile si imprevizibile si difera in functie de zona în care te afli.