| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca va aflati in avion si va pregatiti de decolare, cand la un moment dat cineva incepe sa tipe si sa va convinga sa coborati fiindca acesta presimte ca se va prabusi. cum reactionati? stim cu totii ca acea cursa nu va fi anulata doar din cauza unui pasager privit de majoritatea ca fiind. nebun..sau mult prea cuprins de teama de zbor dar aveti posibilitatea sa i urmati exemplul si sa va dati jos. ce faceti?
coborati sau mergeti mai departe, desi exista acea mica posibilitate ca el sa aiba dreptate

Răspuns Câştigător
| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Pai 1 asigur aceea persoana ca totul va fi bine si daca se va intampla sa aiba dreptate in primul rand nu ma voi panica si voi cauta o parasuta si ma voi arunca din avionul acela dar mai intai trebuie sa ma asigur ca o sa am la mine un pistol de semnalizare sa anunt un elicopter care poate trece prin preajma de pozitia mea curenta si ca am mare nevoie de ajutor

5 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Nu ştiu. Aş sta şi aş analiza. Dacă nu este un zbor important, nu aş continua să merg. Dar dacă este foarte importnat şi ţine de cariera mea, aş face acest zbor cu toate că un simplu om a prevestit, să zicem aşa, o întâmplare nedorită!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplul fapt ca te ridici din pat inseamna ca te expui la pericole probabile. sa te calce masina cand traversezi, sa ai un accident de masina, tren, avion samd.

la fel si cand te ucri in avion, mereu exista o sansa sa existe o problema, da cu toate astea milioane de oameni zboara in fiecare secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consider ca ceea ce se intampla in "Final destination" ramane acolo asa ca raman la locul meu, ca doar n-am platit biletul degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cobor din cauza unui retardat mintal.

| Guti14Haz a răspuns:

1. Fac rost de o parasuta.
2. Raman in avion, iar in caz de prabusire, cobor cu parasuta. happy