| JosePpPp a întrebat:

Sala de forta! Cum trebuie sa-mi grupez seriile pentru masa musculara?
Mai multe repetari si la fiecare repetare sa cresc greutatile si sa scad repetarile (ex: 10kg, 15kg,17, 5kg,20kg - repetari 12-10-8-6-6)sau sa fac un numar de serii cu acelasi numar de repetari si greutati?( 15kg - 12 repetari 3-4 serii)

1 răspuns:
| andreicaia99 a răspuns:

Nu! trebuie ca 2-3-4 sedinte sa faci cu aceeasi greutate dar sa maresti numarul de repetari. apoi maresti greutatea dar nr repetarilor ramane acelasi, apoi maresti si nr repetarilor si tot asa