| Anonimata345 a întrebat:

Cum sa fac sa am scrisul mai frumos? Vouă ce tip de scris va place? Puteti sa imi trimiteți un link cu o poză? Please! Ofer funda

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin exercitiu de scrie: caligrafie!
Scriind pagini intregi, zi de zi, ca sa ti se formeze scrisul.
Poti copia lectii din orice: ziare, carti, poti scrie poezii sau povesti, numai sa scrii cat mai multe pagini pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când eram mica scriam temele de o grămada de ori, de ajungeam sa le știu pe derost. Nu făceam asta pentru ca îmi convenea, ci pentru ca îmi rupea tataie paginile ca sa scriu frumos.
Și ma chinuiam sa fac literele cum vrea el.
Încearcă in fiecare zi sa scrii 2-3 pagini cu o litera, asa sa parcurgi tot alfabetul. Dar nu te grăbi! Încearcă sa scrii fiecare litera frumos. Ți as trimite o poza cu scrisul meu, dar nu am cum aici