| SeNNNz a întrebat:

Sall, am instalat windows 7 la pc, si mi-am instalat counter strike si acum cand intru pe server am lag stie cineva de ce am lag? Dau funda

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Exista 2 tipuri de "lag"
1 sacadarea: jocul se misca greu, cauza: drivere neoptimizate sau absenta totala a acestora
2 lag, produs de consumul avansat de banda, daca descarci ceva, de exemplu un film, nu vei mai avea acelasi lag ca atunci cand nu faci nimic, cand nu folosesti banda de net

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Lag-ul se poate produce daca nu ai suficient de multa memorie si deschizi multe alte lucruri in spatele jocului, se mai poate face daca descarci ceva in timpul jocului sau pui un film la incarcat in timpul jocului. Daca ai laptop si se incalzeste atunci iar apare lag-ul.

| antimulte a răspuns:

Inainte aveai tot windows 7?
Daca nu, se poate ca sa nu ai driverele bune pentru placa video sau calculatorul tau sa suporte mai greu acest windows, care necesita ceva resurse in plus fata de XP.

| OnuOnulică a răspuns:

Reinstalezal.