| Jorah a întrebat:

am 14 ani.
Cum pot invata sa bat mai bine (sa dau mai bine)
Dar nu scheme Judo, karate, aikido etc.
Doar bataie de strada cu picioare pumni. Am nevoie!
Daca imi da cineva un pumn. simt destul, iar eu cand dau la altii nu prea simt multi.

Va rog doar concetrati-va pe subiect, fara chestii ca : bataia nu e buna ca nu stiu ce.

Dau funda, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dgsgs a răspuns:

Ce inaltime ai!
Bataia de strada tine 70-80% de marime si putere si foarte putin de tehnica.Chestia e ca tu cand dai sa intinzi mana cat mai mult in spate si sa vi cu ea cat de repede poti si inca un lucru esential e sa nu dai ca nebunu, trebuie sa fi calm nu sa dai incontinu in umarul lui deoarece obosesti si de regula daca te bati cu cineva mai mare ca tine sau cineva care sti ca are forta sa il lovesti tu primul dar tare de tot si atunci cand el va da tu sa fi pregatit sa te feresti sau sa barezi asta in cazul ca dupa ce l-ai lovit odata sa nu il mai lovesti. Daca ii dai 3-4 pumnii consecutiv n-are nici o sansa sa se mai ridice de jos!

| dgsgs a răspuns (pentru dgsgs):

Sa nu spui ca te-am invatat eu ca ne suparam ok?laughing)rolling on the floor)

| Jorah explică (pentru dgsgs):

Am 1.59. sunt mic la inaltime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dgsgs):

Sa nu mai vb in viata ta de batai tu te astept intr o sala de mma sa vezi cum iti iei bataie de la aia de 50 60 kg ca sa nu mai vb tu de 70% marime?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dgsgs):

Bag *** în mă-ta si in el de TPU

12 răspunsuri:
| Reanna a răspuns:

De cele mai multe ori un om trebuie sa simta, nu neaparat sa invete.
Cea mai buna metoda e ca sa te pacalesti ca viata reala e un vis si in modul asta vei simti cu adevarat ca stii sa bati, nu-ti va fi teama.

..parere

| lupu123puma789 a răspuns:

Incearca sa concentrezi toata forza de impingere in pumn si cand dai o lovitura sa expiri aer. multi oameni raman fara respiratie pentru ca atunci cand se bat nu respira aproape de loc. sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing sau muay thai sunt exact ce vrei tu, in special muay thai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intaresteti masa musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai bine sa iesi in evidenta prin altceva.

| RokKzis a răspuns:

Ba indata vezi pe la tv, ca a invatat sa bata de la tine, si a batut tot cartierul

| danpuleadanpulea a răspuns:

Ba poti sa inveti taekwando si nu se mai ia nimeni de tine
am facut asta si am devenit batausul scoli urmeazami exemplul si nu se mai ia nimeni de tine si inveti sa bati invata taekwando

| Hao22 a răspuns:

Incearca boxul.