| elicopterultau a întrebat:

Am o mare problema cu PC-ul meu. Cand il pornesc imi apare placa de baza, scrisul alb pe negru. se incarca putin windowsul (Windows 7) pe care abia l-am reinstalat din cauza ca apoi se innegreste ecranul si nu pot folosi PC-ul. Mi se porneste complet doar daca il opresc de vreo 3 ori... Ce sa fac? Banuiesc ca ar fi din placa video. Cine ma poate ajuta sa raspunda si daca e nevoie un ID. Multumesc.
FUNDA

11 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare la mine a fost de vina placa video acum la tine nu stiu 100%.

| elicopterultau explică (pentru FlorinDiablo):

Si eu banuiesc ca ar fi de la placa video si sper
Sa ma duc la "service"?

| FlorinDiablo a răspuns (pentru elicopterultau):

Cel mai recomandat asa ar fi, dar daca te pricepi tu poti sa o scoti bagi cablu monitorului pe placa on board si vezi daca mai face tot asa.

| elicopterultau explică (pentru FlorinDiablo):

M-am gandit de la inceput la asta dar nu se potriveste mufa. Pe placa de baza nu are tot mufa de aia sad as incerca sa bag placa la alt pc sa vad daca face la fel
Ce zici?

| FlorinDiablo a răspuns (pentru elicopterultau):

Daca ai un prieten care te poate ajuta incearca placa ta video pe alt sistem si vezi daca merge pe ala.

| elicopterultau explică (pentru FlorinDiablo):

Ok mersi

| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Tot ce-ti trebuie la pc-ul tau este un windows xp professional! Nu windows 7!

| elicopterultau explică (pentru Cosminovici18):

Dar de unde iti dai seama?
a mers bine saptele

| Cosminovici18 a răspuns (pentru elicopterultau):

Pentru ca windows 7 merge foarte bine pe pc-uri foarte bune.....are un prieten de-al meu un calculator foarte bun si-i merge windows 7 brici!

| elicopterultau explică (pentru Cosminovici18):

Mie imi merge ata n-am trebuie cu el si n-am avut in astia 3 ani de cand il am nu ma lasa el acum

| ClauditzaXx a răspuns:

Buna. nu-i problema, si mie imi apare ii dau space, si mie imi dispare sau enter, depinde... succes:*