| asdasdqweqweqwrrqe a întrebat:

am si eu o intrebare. vreau sa imi deschid un server de cs si am router. Am citit pe net si zice ca trebuie sa configurez portul, dar omul care mi-a instalat routerul mi-a schimbat parola routerului atunci, si acum nu il mai pot contacta deoarece a plecat din zona. Cand dau la setari(adica pun ip-ul 192.168.0.1 in browserul de net) imi cere parola, dar nu o stiu. Am incercat si cu cele default, dar nimic. In manual scrie sa il resetez pentru a se reseta parola. Dar, daca il resetez va trebui sa configurez eu ceva la el ca sa mearga netul? sau va merge automat? Pentru ca mi-e frica sa nu cumva sa se strice conexiunea de net si sa fie necesar sa umblu eu pe la setarile alea, ca, va spun drept, habar nu am ce sa fac la ele! astept un raspuns!

1 răspuns:
| Onutsu a răspuns:

.lasa prostiile, ce porturi ce routere? eu is pe clicknet si stiam ca nu pot face niciun server nimic ca nu am ip-ul bun adica am 192.168 etc... si uite ca m-am informat si mi-am deschis propiul server DAR de fiecare data cand deschizi serverul, ai un connect nou.Lasi un mesaj privat, te ajut, iti dau un id, intru la tine in calculator iti fac serverul (cand am timp-seara) chiar ieri i-am facut la un baiat.(doar ca fac simplu, numai instalez plugins[melodii si chestii] ) ID : onutsu_93 succeS! app. fundita tongue