| MysteryMen a întrebat:

am si eu o problema, am un pick up mai vechi care merge pe caseta radio si pick up, eu vreau sa folosesc pick upul pe post de amplificator, am bagat mufa din telefon in gaura de microfon ( are doua gauri de microfon, am incercat in amandoua ) si tot nu merge... unde as putea baga sau ce as putea face ca sa mearga ca amplificator.

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

La Microfon e alt ceva pe intrare respectica ai 1, 5V pentru capsula microfonului.Ca sa il faci amplificator daca nu are intrare aux, le faci fie din intarea care e pe partea de pick-up fie pe partea de caseta, deci de unde pleaca firele de semnal dupa pick up sau caseta de acolo te legi.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Posteaza intrebarea la tehnologie