| sweet2kitty1049 a întrebat:

imi spuneti niste statusuri foarte tari( unele sa fie si in versuri daca se poate) multumesc!

3 răspunsuri:
| FrunzaDeToamna a răspuns:

Sa ai curajl sa spui DA
sa ai curajul sa spui NU
si_n fiecare clipa GREA
sa ai curajul sa fii TU

stau in gradinita
j ma uit la flori
mi-am adus aminte
d ai tai ochisorii

peste ani si ani de zile
poate ca ma v-ei uita
dar te rog un singur lucru
cheamama la nunta ta…

eminescu bine-o zis
ca iubirea e un vis
e permisa tuturor
mai ales elevilor

De ar fi scoala o tigara
Si profesorii tutun
As fuma la nebunie
sa ramana numai scrum:

La portita unui leu
Ciripesc doi  porumbei
Porumbita ciripeste
Porumbelul o iubeste

fericirea si iubirea
este tot ce iti doresc
caci in ele se cuprinde
idealul "TE IUBESC

Dragostea este compusa
Din 4 petale:
Cunostiinta si iubire
Despartire si uitare

Te nasti pentru a trai
Traiesti pentru a iubi
Iubesti pentru a suferi
Suferi pentru a muri!

Sper ca te'am ajutat.

Funda?smug

| Lore9999 a răspuns:

Daca-as fi o stea, o stea cazatoare as cadea-n inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, zana mea! Iubirea e putere, iubirea va invinge, iubirea este focul care nu se stinge.Tu esti floarea vietii mele, tu esti mireazma mea dintai, tu esti al meu, nu al oricuihttp://ymstatus.com! Nu e pacat sa pierzi iubire pentru o cearta? / Amintiti-va de voi cum va iubeati si altadata! Te iubsc ca la inceput, floarea mea de camp. / Te iubesc ca intr-o poveste cu printi si cu printese! Lampa se aprinde, / Flacara se stinge, / La lumina lunii / Noi ne iubim ca nebuni
Cand vine vorba de iubire / Zi-le ca ma ai pe mine! Ea te iubeste. Ea stie sa te asculte. Ea nu renunta atunci cand problemele sunt multe. Dar daca nu stii sa pretuiesti, e pacat. Ca ea e genul de fata care poate sa-ti dea tot ce ai visat! E atat de dulce cand o strangi la piept;/ E asa frumoasa cand tu ii zambesti;/ E atat de fericita cand ii spui ca o iubesti! Te iubesc din inimioara,/ Esti cea mai scumpa comoara!/ Te iubesc la nesfarsit/ cum pe nimeni n-am iubit
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga; nu te grabi, Am prieteni foarte multi,/ Care-mi sunt dusmani tacuti./ Cine e destept sa-nvete: prietenii au multe
Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador,/ pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor
Cand vei fi mireasa si pe flori vei merge,/ Nu uita un lucru: ca am fost colege
Fetele cand se intalnesc, numai de baieti vorbesc; dar baietii, fire rele, nici nu pomenesc de
Nu mai sunt motociclete, nu mai vin baieti la fete, acum vremea s-a schimbat: vine fata la baiat
Totul este foarte simplu incat pare complicat si-mi doresc atat de multe incat nu stiu ce vreau de fapt!
Evita, ezita sa crezi ca viata e trista, sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista
Ai cazut? Nu plange, las` ca trece! Tine minte ca unde-s doi, puterea creste! Ca daca-s doi, durerea e usoara Si viata va fi dulce, atunci cand e amara
Un zambet nu costa nimic. Acesta nu-i un lucru mic! Toti suntem schimbatori: de la tristi la zambitori

| Katakito a răspuns:

Http://ymstatus.com/ sper ca tee-am ajutat!