| tony98 a întrebat:

o sa plec in excursie cu colegii si vreau sa ma distrez pe cinste. dati-mi idei de farse, jocuri si alte chestii.

4 răspunsuri:
| Alexandra8989 a răspuns:

Rock la scoala
Pentru farsa urmatoare ai nevoie de un complice. Unii profi aduc un casetofon pentru a pune casete "educative" elevilor. Stai cat mai aproape de casetofon. Dupa ce profu' pune caseta complicele tau il cheama si il tine ocupat in timp ce tu schimbi caseta "educativa" cu una rock si dai volumul la maxim. Efectul va fi rasunator!
Incendiu
Luati o foaie de hirtie si scrieti pe prima fata: "A se citi pe verso doar in caz de incendiu" dupa care pe a doua fata scrieti :" Am spus doar in caz de incendiu". Puneti foaia cu prima fata in sus undeva unde sa poata fi vazuta.
Moneda Lipita
lipeste pe podeaua coridorului un ban (de preferat o moneda de 5.000) cu super glue si ai sa vezi cati au nevoie de bani in zile de azi.
Bomboane
Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus si vor parea ca niste bomboane delicioase apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere) si vei vedea ce va iesi incearca si vei rade pe saturate.
Afise pe scara blocului
Puneti afise pe scara blocului de exemplu cu "Se opreste apa intre ", "Lift in revizie tehnica".
Cutia postala
Scrie pe o foaie: "Va rugam foarte frumos, daca aveti posibilitatea si sunteti niste oameni generosi ajutati-ne cu un ban." si lipeste-o pe cutia postala a unui vecin, sau daca vrei, chiar pe a ta. Astepta o saptamana si du-te sa verifici. Vei fi surprins.
Ghiozdanul disparut
ajungi primul la scoala
pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
. pleci si te ascunzi
cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul
Spune-i profei ca tabla cade si-i vei vedea reactia

| fanepop a răspuns:

Fai cu pasta de dinti rimel crema de ras (crema de ras pe par) scoate usa din balamale, inverseaza chestia aia de la dus stii in loc de apa calda sa vina rece... daca joci adevar sau provocare pune-l sa se faca cu pasta de dinti langa buze si sa se pupe cu cineva. bafta

| Darky_6078 a răspuns:

Pune-i unui coleg super glue (un tub) pe scaun sa vezi ca nu se mai ridica de acolo laughing)
Puteti juca Adevar sau Provocare s.a.m.d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu!(da-mi add)Chiar saptamana asta!
Pai:
1 Pastuieste un prost noaptea.
2.Baga-te in camera cuiva si misca draperia pana o sa creada ca sunt fantome(o prietena a fost pacalita asa laughing )
3.Fa un cd su muzica misto pe care sa-l pui in autocar.