| Dreacu a întrebat:

Sall vreau un raspuns cat mai repede.Am varicela de 4 saptamani sau 3 saptamani si 4 zile nu mai stiu sigur dar intre si varicela nu mi-a trecut de fapt mai intai mi-au iesit toate bubele apoi mi sau uscat dupa care am stat ceva timp cu ele pe mine si le-am rupt eu. Nu am nimic doar mi-a ramas semn in frunte acum nu mai am nimic doar pe burta mai mult de vreo 40 de semne si nu stiu ce sa fac?crying((( mi-au trecut sau nu am niste semne parca ar fi semne din cauza ca le-am rupt sau din cauza de la varicela trebuie sa las si acele semne sa treaca? Pot iesi afara? Poate lua cineva varicela de la mine in acest timp?

4 răspunsuri:
| calitro a răspuns:

Viziteaza medicul de familie.

| vasiliustefan98 a răspuns:

Semnele alea iti raman toata viata

| CoSmInEl500 a răspuns:

Ti-au ramas semnele pentru ca ai rupt tu bubele. Acele semne iti vor ramane pe piele dar nu mai sunt contagioase. Deci poti sa iesi linistit afara...

| gabytza7224 a răspuns:

Buna! acele semne ti'au ramas de la bubite pe care nu trebuia sa le rupi.prresupun ca varicela nu mai ai daca nu mai faci febra sau daca nu mai iti apar bubite, iar de luat cineva varicela de la tine sigur nu va mai lua pentru ca a trecut destul de mult timp ( 4 saptamani. e chiar mult.). Sfatul meu e ca trebbuie sa ai rabdare acele semne vor disparea ele cu timpul, iar daca in aceasta vara ai de gand sa stai la soare cu siguranta vor disparea mai repede. sper ca te-am ajutat. Te pup:*