| Nyku333 a întrebat:

Salll TPU! Vreau si eu niste povesti de groaza ( nu siteuri )... povestea care ma sperie cel mai tare primeste funda... ( daca se poate reale daca nu ce stiti voi dar sa fie de groaza).

Răspuns Câştigător
| Anda1197 a răspuns:

Bine...am sa-ti spun o poveste...doar ca nu e o poveste, e un vis pe care l-am avut pe la varsta de 7- 8 ani, dar care m-a marcat pe viata, si chir in acest moment, plang, cand ma gandesc ca trebuie sa il descriu din nou. Deci incep. Era o zi placuta de primavara. M-am trezit dimineata si mi-am facut temele. Apoi m-am pornit spre scoala cu inca o prietena(Iasmy). Totul bine si frumos. Am facut orele cu doamna invatatoare in liniste, ultima ora avand religia. Ultimul clopotel din acea zi, sunase. Doamna nostra ne aliniase cate doi la usa pentru a iesi in liniste afara. La iesire din Scoala aveam 2 scari. Eu eram in rand cu Iasmy. Ieseam. Eram primele in rand. Dintr-o data mi-am dat seama ca eram singura, in acea scoala, unde toate becurile se stinsesera. Am inceput sa plang. Deodata vocea prietenei mele se auzi de afara. Am iesit in fuga afara. Totul revenise la normal. Dar nu se sfarseste aici. Am coborat o treapta. Cand sa o cobor pe a doua am cazut in gol, intr-un abis negru. Si cadeam in continuare. Am vazut-o pe prietena mea invaluita de foc, si tipand. Am inceput sa o strig si incercam sa inaintez, dar nu reuseam. Ma aflam pe strada. Dintr-o data. Parca nimic nu s-ar fi intamplat.Dar de dupa poarta neagra a scolii aparu o creatura. Era inflacarata. Vedeam cum focul ardea in ea. Avea ochii negri si mari, si era plina de foc. Am auzit vocea prietenei mele dinauntrul ei. Apoi acea cretura a inceput sa ma alerge.[distanta 1 km de la scoala pana acasa]. Am inceput sa fug cat de tare puteam. Creatura tot spunea, ‘‘Andre, nu ma lasa! Vino la mine ‘‘. Atunci am realizat ca acea creatura o folosea pe prietena mea ca sa ma ademenesca. Am ajuns acasa, monstruozitatea fiind la cativa pasi in spatele meu. Am trantit usa …..si m-am trezit. Aveam lacrimi in ochi. M-am dus in camera la mama, si m-am culcat langa ea. M-am trezit in timpul noptii, si pentru cateva secunde mi s-a parut ca o vad, stand la usa, arzand si uitandu-se fix la mine. Mi-am pus plapuma peste cap si am strans-o pe mama in brate. Asa s-a terminat acea noapte de cosmar, care sper sa nu se mai repete pentru ca, chiar acum, simt un nod in gat, si simt cum imi vine sa izbucnesc in lacrimi. Dar nu pot.Mi-e frica! Nu vreau ca cineva sa mai pateasca asa ceva! A fost un cosmar de teroare!

| Nyku333 explică (pentru Anda1197):

Moama... mi s-a facut pielea de gaina

4 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Sa stii ca atunci cand o visezi... e cel mai rau!

| Anda1197 a răspuns:

Ouch...puppy dog eyes

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici
http://sangesitrandafiri.wordpress.com/
sper ca te'am ajutat