| MâţulMov a întrebat:

A incercat cineva sa cumpere de pe Ebay?
Cum se face, deoarece vreau sa cumpar ceva, si acolo scrie ca este transportul gratuit, este si in Romania, si trebuie sa dau bani la vama?
In cam cat timp ar ajunge?
As dori sa fiu informat despre tot ce este de stiut despre cumparaturile de pe Ebay?
Va rog! Multumesc!

3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Da, comand de pe acolo cateodata. Dupa ce iti faci cont, trebuie sa adaugi un cont de paypal, adica un card. Nu se plateste nimic la posta, toate tranzactiile sunt online happy Daca zice ca transportul e gratuit, sa nu te astepti sa iti vina intr-o saptamana. Eu am primit coletul cam in 3. Daca vrei transport mai rapid, se plateste mult mai mult, mai ales ca vine din alta tara.

| MâţulMov explică (pentru PopAdrian):

Pai nu am Paypal.
Cum se face?
Si cum bag bani in cont?

| PopAdrian a răspuns (pentru MâţulMov):

Daca ai card, e simplu. Paypal e de fapt o chestie care "se leaga" de cardul tau. Iti faci cont, completezi datele apoi iti cere detaliile cardului (numarul ala lung si ceva serie). Astfel, de fiecare data cand vei face tranzactii cu paypal, el va retrage banii de pe cardul tau si ii va transfera in cardul celui care a vandut, ca sa zic asa. Deci nu e un alt card, ci e doar un cont. happy Spor!