| Asiris23 a întrebat:

Am 13 ani, si imi place de o fata de 6 luni, e tot de varsta mea, faza e ca suntem in clasa, ne cunoastem de mult, chestia e ca avem o groaza de lucruri in comun, semanam foarte mult, ea e foarte frumoasa, adica mi se topesc ochii dupa ea si nici despre mine nu am o parere proasta laughing) Eu nu am mai avut o prietena pana acum, ea da puppy dog eyes Daca i-as spune ca o plac nu stiu cum ar reactiona. Ajutor va rog? Funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Sa nu-ti fie teama de lume!
Daca faci ceva trebuie sa te gindesti daca iti va fi rusine singur fata de tine? Mie nu-mi pasa niciodata de parerile altora fac mereu ceea ce imi spune inima!
Deci,spune-i ca nu iti e indiferenta. Daca te temi ca nu iti va reusi scrie-i pe o retea de socializare.E mai usor sa-ti aduni gandurile si sa-i spui tot ce doreai. Puteti duce la inceput o convorbire online, sa stii cum sa vorbesti cu ea.
Sa nu te temi, nu te mananca nimeni si iti mai spun odata:pentru o reusita buna in viata nu asculta niciodata pe cei din jur, tu esti stapinul vietii pe care o traiesti, nu ei.
Bafta! Funda?

| Asiris23 explică (pentru KateMiddleton):

Va multumesc TUTUROR pentru sfaturi. Aveti dreptate, nu ar trebui sa-mi pese de ceilalti. Multumesc tuturor happy by Tequilla puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Axel22 a răspuns:

Incearca s-o inviti la un suc ceva in oras. Dar inainte sa o inviti fa-i un compliment ceva gen : ''Ce ochi frumosi ai'' sau ''esti frumoasa'' gaseste tu ceva complimente apoi invit-o in oras la un suc ceva. Evident ca tu vei plati toate costurile.

| GaNeA001 a răspuns:

Fi mai atent la gesturile ei fata de tine si poti sa-ti dai seama daca-i place de tine...Si apoi poti s-o intrebi daca te-ai convins.

| Asiris23 explică:

Mi-e teama ca lumea ar rade de mine daca m-ar respinge, sau de faptul ca ei nu ii place de mine. Adica prietenia noastra n-ar mai fi la fel.

| Rain1 a răspuns:

Daca zici ca aveti atatea in comun, probabil ai gasi ceva. Intreab-o si gata. Daca zice da, bine, daca nu, iar bine. Nu cred ca ar rade cineva de tine. Si chiar daca o fac, nu-i baga in seama. Zile ceva incat sa le inchizi gura. Pana la urma nu sunt ei regii lumii. Sau daca-i plac linguselile, spune-i ca-i frumoasa, destepta, etc. Si poate o sa mearga.Succes! Dar dupa mine mai ai de asteptat cativa ani.

| phoenix2001 a răspuns:

Singurul lucru pe care nu trebuie sa il faci este sa nu pui pe cineva sa ii spuna sau si mai rau trimiti mesaj! Am varsta ta am avut cam 7 prietene si iti spun din experienta indiferent ce fata ar fi ii place sa ii spui ca o placi ca iti plac ochii ei sau cv de genu in fata daca vrei sa dureze si chiar daca spune,, nu te plac,, nu te lasi insisti dar nu evident ii spui sa ramaneti prieteni sau nu dar discuti cu ea!(nu am dat raspunsul pentru funda ci pentru faptul ca vreau sa ajut pe cinevawinking )