| fabian12345326 a întrebat:

Salut, am 15 ani si mi-am comandat o narghilea, mama a fost de acord la fel si tata, nu va ganditi ca voi fuma de 10 ori pe sapt, voi fuma doar o data pe sapt. Dar cred ca imi va fi rusine de mama. Ce pot face?
(scuze daca am gresit categoria) nu stiu...

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce parinti „buni" ai. Sunt ai tăi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai minte in cap, te apuci de fumat de la 15 ani? Numa tîmpenii ave ti mă copii in cap, numai prostii, la ceva bun nu te ducea capul, si parintii tai se vede ca nu te țin din scurt cum adica narghilea, si după ce urmează femei? Nu este deloc bine, o apuci pe căi greșite si părintii nu vad in ce situatie ai ajuns, sau nu vor sa vadă, nu îi intereseaza daca ajungi un derbedeu, un golan.

| chuckmanson a răspuns:

Lasă-te de fumat!

| Dandinelle a răspuns:

E bine ca ti-e rusine de mama ta, asta inseamna ca o respecti si stii ca ceva nu e in regula cu toata faza asta. Si mai ales ca este doar o faza, o sa ai faza de "luna de miere" ca orice lucru nou cumparat, cand totul e frumos si e fain ca ai acel lucru, dar dupa o perioada o sa se aseze praful pe el.
In general nu e recomandat sa fumezi, si e mai bine sa te gandesti la sanatatea ta, astfel incat si corpul tau sa se poarte frumos de-a lungul vietii tale.

| fabian12345326 explică (pentru Dandinelle):

Dar nu fumez cu tutun, cu pietre minerale

| Dandinelle a răspuns (pentru fabian12345326):

Corpului nu i se pare normal sa inhaleze aer cald, subit, cu "pietre minerale". De aceea sistemul respirator va fi putin influentat de ce aer respiri. daca ai avut probleme in trecut cu raceli la plamani sau "in gat", nu o sa le mai ai la fel, corpul se va adapta putin mai diferit la infectii, virusi deoarece starea lui s-a schimbat