| DG_Daniela_1998 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa merg la un concert in Bucuresti. Cum as putea s-o conving pe mama sa ma lase? Plus ca am unde sa dorm la varul meu si nu e nici o problema. Dati-mi va rog niste argumente convingatoare.

Răspuns Câştigător
| d00dlez a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca ai asteptat pentru nu stiu cat timp un astfel de concert si ca e una din ocaziile ce nu ai vrea sa le ratezi. Demonstreaza-le ca o sa fii in siguranta, dar fara sa ii minti. Spune-le ca pentru ceea ce trebuie sa platesti. vei munci in casa laughing. Sau ceva in genu' ca sa dai la schimbul unei permisiuni. Trebuie sa intelegi ca se gandesc la binele tau si poate le este teama sa te lase singura acolo. Arata-le ca poti fi matura si stapana pe tine. Succes!

| 7QA3 a răspuns (pentru d00dlez):

Scuze, ma refeream la ambii parinti aici happy

9 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Daca mi-ai da numarul ei, as putea-o convinge sa mergem impreuna

| xtembix a răspuns:

Pai fa ceva ''admirabil'' si spune-i ca meriti. Ajut-o la curatenie/mancare si spune-i ca esti suficient de matura incat sa ai voie sa mergi la un concert.

| d3men7zel a răspuns:

Cel mai bine sa-i spui adevarul si sa o convingi ca poate avea incredere in tine sa te lase

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Noi, cei care nu o cunoastem pe mama ta nu am putea sa iti dam prea multe sfaturi, incerca sa il convingi pe varul tau sa vorbeasca si el cu mama ta, roaga-te mult de ea...Succes! Distractie placuta.

| patriiiii89 a răspuns:

Spune-i ca ai asteotat f mult acest concert si ii promiti ca vei invata mai bine, ca vei fii cuminte. bafta.

| MuzicaBooM a răspuns:

Ii spui ca astepti de mult acest concert si ii promiti ca vei face orice pentru a merge

| ale2000mi a răspuns:

Eu zic sa mergi la ea, si sa stai putin cu ea, sa vorbesti, una alta, si apoi, din senin, legat de altceva, de exemplu intreab-o daca ii place formatia aia, la care vrei sa mergi, sau na, la una, daca e cu mai multi cantareti/trupe, si spune-i, ca nu stie ce vede cineva rau la melodia aia, sai ca o vede naspa, sau daca daca nu ii place nici ei, spune ca ce vede naspa la melodia asta mama ta si nu stiu cine, ca tu ai vrea foarte mult sa mergi la concertu lor/lui /ei, care e la Bucuresti, si incearca sa faci sa ii vina ideea ei, sau daca nu reusesti asa, mergi la ea, si spune-i: "Mama, am o rugaminte gigantica la tine! "si ii spui ca vrei sa mergi, si spune-i ca daca te lasa, o s-o ajuti la nu stiu ce, si daca te lasa, va deveni pentru tine cea mai buna mama, si roag-o, si spune-i:"Ai incredere in mine sa fac multe alte lucruri, asa ca te rog sa ai incredere in mine sa fac si asta!", si apoi adauga, ca ai putea sa stai la varul tau, si ca il convingi pe el sa aiba grija de tine, doar sa te lase, sau daca nu mergw, fa ca mine cand vreau ceva: toacai nervi pana te lasa, caci va ceda, deoarece te saturi de asta, si daca nu accepta, incepe o cearta, unde ea sa tipe la tine, si apoi ca sa o ierti te-ar lasa, dar varianta asta nu e asa de sigura, sa stii!

| d00dlez a răspuns:

Roaga-l pe varul tau sa ii zice mamei tale sa te lase sa vi pe la el... happy sau ceva de genu