| ChiukiuHamsler a întrebat:

Am auzit ca poți de acum sa mergi gratis cu trenul chiar dacă ești elev. Cum as putea sa fac asta?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu carnetul de elev poti circula gratuit, au modificat legea. Dar poti intreba in gara inainte sa urci in tren pentru ca ei sant la curent.

| Adry05 a răspuns:

Elev? nu, 50% pentru elevi. gratis pentru studenți

| EntertainYou a răspuns (pentru Adry05):

De vreo doua saptamani s-a dat si la elevi...

| Adry05 a răspuns (pentru EntertainYou):

Aa, nu știam, ce chestie. fix acu pe pandemie s-au găsit?! laughing

| EntertainYou a răspuns (pentru Adry05):

Poate e in interesul lor sa "dezvolte" turismul local si sa nu dea CFR faliment din lipsa de calatori (mai ales in perioada asta) ...desi n-as zice ca asta va ajuta prea mult.

| EntertainYou a răspuns:

Biletele se obtin momentan doar de la casele de bilete prezentand carnet de elev vizat si act de identitate. Este la fel ca inainte dar nu mai platesti nimic.
Insa nu iti recomand deplasarile acum, mai asteapta sa se potoleasca virusul. E bine sa eviti mijloacele de transport in comun mai ales cand nici nu e necesar.