| JValiii a întrebat:

Am avut ora de sport pe care am făcut-o in sala de sport, sunt clasa a 10-a și o colega alerga pe marginea terenului de sport și din greșeală am lovit-o cu mingea, eu nevăzând-o. I-a căzut o lentina și i s-a rupt un picior de la rama, dar ochelarii erau deja rupți din câte am văzut. Este vina mea sau a ei ținând cont ca dacă tot purta ochelari nu trebuia sa intre in sala de sport cu ei? Mi-a și spus ca puteam sa ma joc in alta parte, dar nu e ca și cum era terenul pe toată porțiunea sălii și nu puteam sa ies afara, de asta e și sala de sport, sa te joci cu mingea sau etc.

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Voi stiti mai bine cum a fost acolo. Daca nu ai denaturat povestea pentru a fi in favoarea ta, daca nu ai ascuns, intentionat, anumite elemente, atunci, din ceea ce ai relatat, eu, unul, consider ca nu e vina nimanui. Colega ta ar trebui sa isi cumpere alti ochelari si sa uitati aceasta intamplare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ai lovit-o direct în față? Și elevii cu ochelari au dreptul să facă sport, iar mingea nu se șutează în afara terenului. Când făceai asta, trebuia să te asiguri că nu o arunci în capul nimănui!
Tu te-ai gândit că, pe lângă faptul că i-ai rupt ochelarii, ai și lovit-o? Oare, cum e să fii lovit cu o minge în cap, așa, pe nepregătite? Pe mine numai gândul mă înfioară! Pe moment, poate că te-a distrat situația, până ai văzut consecințele.
Va trebui să-i plătești reparația. Dacă erau rupți, nu-i putea ține pe nas! Lasă vrăjelile!winking

| JValiii explică (pentru floresdemayo):

Erau lipiți laughing)))) ea singura a spus asta. Trebuie sa știu de dinainte unde se poate duce mingea sau ce? Ca nu sunt vreun fotbalist. Sala este cât 3 clase aproximativ happy și ea trebuia sa se asigure ca sa nu își primească o minge in fața, zic și eu. Nu m-a distrat nimic, am fost sa o ajut și tot ce am putut sa primesc e "lasă-ma in pace" si a plecat acasă. Mama ei a spus ca asta e, se mai întâmpla, și după 2-3 ore vine la mine subtil spunându-mi ca a dat pe rama 100 de lei. Putea sa îmi zică sa plătesc sau ceva

| RobertMoon a răspuns:

Ce contează a cui a fost vina daca nu ai suportat nicio consecință... După părerea mea nu este vina nimănui, a fost un accident.

| JValiii explică (pentru RobertMoon):

Sunt pus sa plătesc ochelarii laughing))) deși erau rupți. Nu știa cum sa își schimbe rama.