| MoiseTheodor a întrebat:

Salut.Am cateva idei in cap si nu stiu cum sa le fac.
Vreau sa pun niste beculete extrase din mai multe jucarii, pe bicicleta.Numai ca vreau sa fac legatura cu niste baterii,si nu am suport pentru ele, cum fac legatura intre baterii ca sa mearga.Mentionez ca vreau sa pun 4, 5 baterii pentru a avea putere 4 beculete.Dau funda

Răspuns Câştigător
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Se gasesc benzi cu leduri...

| MoiseTheodor explică (pentru BububucatorulBubycus):

Se gasesc...asta inseamna mai multe costuri, mai multa munca, dar un rezultat foarte bun..Benzile cu led au minim 12v...
Asta inseamna 8 baterii de 1, 5 v, sau 2 baterii de 9v riscand sa ard banda, sau sa evit sansa de a o arde, asta inseamna sa fie 12-24.
Plus ca trebuie sa am si conectori pentru bateria de 9 v...mai mult loc pe bicicleta...mult de munca si multe costuri.
Ideea asta este geniala, chiar daca costa mult, mi-ai dat de treaba.
Mersii mult!

6 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Poți să iei suportul de la jucării, îl decupezi şi lipeşti firele la + şi -

| MoiseTheodor explică (pentru Sarcopt):

Da.dar am avut o gramada, si le-am aruncat pe toate.
Ne avand ideea asta, nu am avut ce sa fac cu ele, acum regret.Multumesc mult de ajutor!

| Sarcopt a răspuns (pentru MoiseTheodor):

Vezi că există Power Bank cu baterii normale ce pot fi schimbate

| MoiseTheodor explică (pentru Sarcopt):

Am vazut, multumesc mult!

| Sarcopt a răspuns (pentru MoiseTheodor):

Cu plăcere!