| Ionutz_9547 a întrebat:

Am comandat o placa video prin curier rapid am comandat-o azi cam in cat timp ar veni? Si curierul lucreaza si sambata si duminica? Funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| passarisMB a răspuns:

In maxim 48h de la validarea comenzii.iar curieratu nu lucreaza sambata si duminica.

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Depinde, coletele vin de obicei a 2-a zi daca sunt trimise din Bucuresti si tu esti din provincie. Poate veni si in aceiasi zi daca esti din Bucuresti. Totusi, mai depinde de un factor, si anume de disponibilitatea produsului in stocul magazinului. Daca magazinul il are in stoc, ti-l pune la curier in aceiasi zi, daca nu il au in stoc, trebuie sa il trimita furnizorul (dureaza 1 zi, 2).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce curier, depinde ce oras. daca e unul serios ar trebuie sa ajunga intr o zi, doua.

| SerafimHD a răspuns:

48 de ore! nu nu se lucreaza sau poate doar sambata dar nu cred

| mel24 a răspuns:

Cel mai tarziu sambata happy normal ar trebui sa ajunga maine!

| victor73 a răspuns:

Maxim 2 zile sambata se lucreaza la majoritatea.

| Ionutz_9547 explică:

Astept sa vad cand vine si ma hotarasc!

| DjQwesst a răspuns:

Depinde ce distanta trebuie sa parcurga... cam o zi.big grin funda?

| Ciux a răspuns:

Ajunge in 24 de ore prin curier rapid

| raxman a răspuns:

24 h in Bucuresti sau 48h Restul Tari

| Axon123 a răspuns:

Pai depinde de unde ai comandat placa video, iti dau un exemplu: si eu am comandat o perechie de casti si un microfon, care trebuiau sa vina in acelasi timp, aduse de curier, numai ca mai intai au venit castile care erau comandate din Bucuresti, si apoi microfonul care era livrat din Iasi. Intr-adevar curierul lucreaza toata spatamana, numai ca in weekend are program mai scurt. Timpul minim in care o sa tit aduca placa este de 2 zile, dar este posibil sa intarzie sosirea ei pana la o saptamana. Oricum sa nu iti faci griji ca cel mai probabil o sa ajunga la tine sambata.