| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat Windows XP si nu imi merge sunetul.
Am bagat drivere si tot nu merge.Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Dap iti dau un link sa scoti un soft e mare are vreo 3 gb si asta iti va instala toate driverele

http://drp.su/download/DRPSu12.3-Lite-install.exe

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

La device manager toate dispozitivele sunt instalate sau mai ai cu semnul exclamarii (galben) ceva?
recomand dezinstalarea driverului si instalarea unui driver de pe site-ul oficial al producatorului

| anonim_4396 explică (pentru soul2soull):

La OTHER DEVICES toate sunt cu semnul exclamarii

| soul2soull a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca de pe cd-ul original sa bagi driverele sau downloadeaza o versiunea de driver magician full big grin nu zic mai multe big grin

daca stii exact cum se numeste placa ta de sunet iti pot da link

| anonim_4396 explică (pentru soul2soull):

Man la dxdiag la sound apare :No sound card was found. If one is expected, you should install a sound driver provided by the hardware manufacturer.

| anonim_4396 explică (pentru soul2soull):

Merge! mersi

| Alex_Nedelca_1998 a răspuns (pentru soul2soull):

Chiar meriti funda

| soul2soull a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap iti dau un link sa scoti un soft e mare are vreo 3 gb si asta iti va instala toate driverele

http://drp.su/download/DRPSu12.3-Lite-install.exe

| xXxCoCoxXx a răspuns:

La mine tot la fel am instalat windowsol si dupa nu imi mai mergea sunetu adica cand dadeam la sunet acolo la control panel sound nu ma lasa sa imi dau sunetu mai mare mai mic de ce?

| Ivanov_Ionut_1993 a răspuns:

Am aceiasi problema driverul este instalat si arata ca merge suntetull. dar imi scrie asta! directsound test results:failure at step 19 user verification of software ...hresult=0x00000000 error codee..care ma ajuta