| alexxxxxxxxxx a întrebat:

am o problema
am un psps cumparat de la real,fostul real din pitesti
am stricat cititorul de carduri, mai precis cred ca am strivit cativa perisori din aceia
cum il repar daca am garantie?
adica nu vreau sa mi-l repare ei pe gratis
dar daca il repar la un service sa spunem, pierd garantia?
mai am un an
cat costa sa il repar?
dau funda daca ma ajutati
va rog! l-am stricat de 6 luni si nu pot sa il las asa

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Il poti duce la ei, si sa platesti reparatia, daca constata ca este din cauza ta.

| JessJessie a răspuns:

In primul rand. nu inteleg de ce nu mergi pur si simplu sa ti-l repare ei, pentru ca au specialisti in reparatii, doar nu o sa-l trimita pe Marcel tiganu de pe strada sa ti-l repare. Si in al doilea rand, da iti pierzi garantia daca mergi la un service sau in alta parte sa ti-l repare, te complici aiurea.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru JessJessie):

Si dupa parerea ta cat va costa? mult sau putin? ca sa stiu daca merita sa il mai repar