| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am o problema cu Faceit-ul si anume:Am activ authentificatorul in 2 pasi dar vreau sa dezactivez si sa reactivez authentificatorul dar imi spune la Back-up Codes View Code dar eu nu mai am telefonul dar nici telefonul cu authenthificatorul ca sa introduc acel cod.Cum pot vedea iar codul da ca am instalat din nou Google Authentificator pe noul telefon?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Singura ta sansa este sa te uiti pe telefoanele vechi, notezi codurile pe o hartie, dupa care introduci prin noul telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru mafiot1):

In acest caz itiu mai ramane doar daca ai ceva de genul "am uitat parola", care sa-ti trimita un cod de deblocare pe e-mail (sau prin SMS).
Atentie! Aceste coduri sunt valabile doar pentru un timp scurt, de cateva minute!