| Romeo666 a întrebat:

Salut.Am si eu o bicicleta dar nu a venit cu quick release.As dori sa plec și eu cu autocarul si cu bicicleta la Cluj, Brasov etc.Si as dori sa știu dacă ii pot pune quick release ca sa pot sa ii desfac roata și sa o bag in autocar.Dar de unde pot găsi și cât m-a costa? Mentionez ca nu are quick release nici pe roata din fata și nici pe roata din spate.Va rog sa ma ajutati.Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Trebuie cumparat un ax cu quick release. Vechi ax se scoate si se pune acesta. Nu e greu, cu cateva tutoriale de pe Youtube inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți cumperi o cheie de 15 și demontezi rotile. Iar Quick Release găsești la oricare magazin de biciclete sau decathlon.

| miculastronaut777 a răspuns:

Sulut, bine inteles ca ii poti monta dar iti trebuie butuci cu quick relase asadar asta inseamna ca trebuie sa cumperi acesti butuci fata si spate si sa mergi la un service de biciclete sa iti respiteze jantele cu noii butuci ( inainte sa ii cumperi trebuie sa numeri cate gauri au butucii vechi 32 sa 36 sa iei la fel apoi dai comanda) bafta.