| radu a întrebat:

In vara prin iulie o sa plec in excursie cu cortul si o sa am nevoie de un primus. La ce pret si ce caracteristici ar trebui sa aiba pentru a lua ceva de calitate [mentionez ca voi sta 3-4 zile ]. Multumesc!

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Primusul trebuie sa-i iei in functie de cat de mult il vei folosi. Adica, daca faci mic dejun, pranz, cina, cafea pentru 3-4 persoane, pentru 5 zile iti trebuie un primus cu rezervor maricel, ca sa nu te trezesti ca ramai fara gaz! De altfel in comert nu este o prea mare varietate de primusuri, ca sa ai mari dileme in a alege unul! Eu am de multi ani un primus pe care l-am cumparat de la rusi (la bazarurile de la noi din tara) care functioneaza cu benzina din rezervorul masinii.Este un pic mai dificil de umblat cu el decat cu cel cu gaz, dar...benzina o sa gasesti oriunde, poti veni cu o sticla dupa tine! Si te tine o viata! De costat nu stiu cat or mai costa acum!