| suiramikkk a întrebat:

Salut, am si eu o problema, cand vreau sa deschid MIRCUL imi da blue screen cu aceasta eroare :

STOP: C000021A {fATAL sYSTEM eRROR} __The Windows Subsystem system process terminated unexpectedly with at status of 0xc0000005 (0x7c9106c3 0x0069ec24). The system has been shut down.

faza e ca eu azi am stat toata ziua pe mirc, si n-am avut probleme, l-am inchis, peste 2 ore adica acum cand voiam sa-l deschid imi da asta? _?
orice alt program deschid, imi merge, nu am probleme, dar cand deschid mirc`ul poc...

vreo rezolvare?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Reinstaleaza Mirc-ul!
Dezinstalezi, folosesti CCleaner, restart pc, instalare Mirc (daca este posibil o versiune mai noua sau una mai veche)