| Tpufan123 a întrebat:

Am si eu o problema! Ieri am intalnit o femeie care lucra la banca, si imi place foarte tare de ea! Nu cred ca sare de 22 iar eu am 18 laughing) si banca asta este foarte aproape de blocul unde stau eu, adica 2 pasi, intrebarea este cum sa vorbesc cu ea fara sa ma salte securitatea sau ceva de genul. Cat de ciudat este sa te bagi in seama cu o fata/persoana pe care nu o cunosti? Adica mi-e teama ca o sa starnesc o reactie extraordinara si tapita pe capul meu... voi ce ziceti? Adica nu imi e rusine sa ma duc sa vorbesc cu ea doar ca nu stiu daca e in regula sa ma bag asa in seama gen: "uita-l si pe asta, a venit sa se dea la mine" sau geva... pls!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Asta e o misiune imposibila. E greu sa abordezi o fata la locul de munca, mai ales daca lucreaza la o banca. Ia si foarte mult timp. Ar trebui sa ai foarte des de mers la banca si mereu sa-i zambesti si sa gasesti subiecte potrivite de discutie cat timp ea prelucreaza datele tale.
Tu avand 18 ani e posibil sa nici nu te bage in seama ca sa nu mai spun ca e posibil sa aiba partener.
Eventual afla detalii despre ea si afla unde ai putea sa o intalnesti in alta parte.

| Tpufan123 explică (pentru Lioana):

Sa ma duc sa imi fac un credit pentru casa? laughing)

| Lioana a răspuns (pentru Tpufan123):

Nu draga. Nu-ti permiti tu credite la 18 ani. Si nu merita sa faci asta pentru o fata. Ar fi chiar o prostie.
Nu stiu daca fata lucreaza la casierie sau la operatiuni persoane fizice sau juridice dar daca lucreaza la casierie ai putea sa faci depuneri periodice in contul tau de la ghiseu.

| Tpufan123 explică (pentru Lioana):

Gluneam, Doamne!

| Lioana a răspuns (pentru Tpufan123):

Banuiam dar n-am gasit o gluma potrivita ca raspuns la gluma ta, asa ca ti-am raspuns serios.

| Tpufan123 explică (pentru Lioana):

Nu, acum serios, este o fata destul de draguta, nu e genul ala cu figuri in cap si alte toane, este a doua oara cand m-am intalint cu ea dar nu stiu de chestia asta gen sa ma duc sa vorbesc cu ea? Ce va spune fapta asta despre mine? Nu e ciudat sa vina cineva pe care nu cunosti sa te "agate"?

| Lioana a răspuns (pentru Tpufan123):

Ba da, e ciudat sa incerce cineva sa te agate la locul de munca mai ales daca e necunoscut si nu ti-a trezit simpatia inainte. De aceea am spus ca e mai bine sa te vada mai des si sa te simpatizeze inainte sa incerci ceva.

| Tpufan123 explică (pentru Lioana):

Nici nu vreau sa intru in sufletul omului devenind iritant, de obicei eu nu agat tipe, sunt agatat uneori si de cand m-am desoartit de fosta nu stiu cum sa incep eu fara sa fie o situatie incomfortabila pentru amandoi laughing) Deci cum ai zis si tu, misiune imposibila! Dar.

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

LA ce diferenta e intre voi mai mult decat sa-ti propuna sa-ti faci cardul la ei la banca nu cred ca scoti de la ea.

| Tpufan123 explică (pentru Adry05):

... nu stiu ce sa zic. ea nu a fost genul ala rece de persoana, era chiar draguta cu mine si imi explica "calduros" lucruri
*Ce m-a atras cel mai tare pe mine a fost si este "nasucul" happy
Judecati-ma! Ma doare undeva!

| Bondarel99 a răspuns:

Te duci la banca cu pretext gen legat de card sau ceva și o intrebi de cât timp lucrează acolo, dacă are timp sa iasă sa ia prânzul și te oferi sa ii aduci tu ceva de mâncare, dacă îți Răspunde in sictir înseamnă ca vrea sa fie lăsată in pace, dacă vrea sa continua Conversația cu tine (fără sa pari disperat și sa te dai la ea pe fata) atunci ii poți cere nr de telefon sau sa o aștepți când iese de la munca și sa te oferi sa o conduci acasă (spui și tu ca erai in trecere pe acolo).

| Tpufan123 explică (pentru Bondarel99):

Ce tactica! Nu m-as fi gandit laughing dar nu stiam daca e ok sau nu sa ma duc sa vorbesc cu ea acolo. Multumesc oricum tuturor pentru sfaturi!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Tpufan123):

Daca nu ai treaba acolo o sa pari foarte dubios sa te duci doar sa porti o conversatie cu ea. Deci poti incepe prin a-ți face treaba pe la banca.

| RAY a răspuns:

Baiat inteligent, pai lasa timiditatea asta stupida si vorbeste cu ea, ai un viitor mare, eu tot incerc sa o cuceresc pe Dancila prin complimente pe Facebook

| Tpufan123 explică (pentru RAY):

Este asta un fel de gluma fara farmec?

| RAY a răspuns (pentru Tpufan123):

Vorbeam serios, faza e ca o femeie cu cariera are pretenti mai mari ca una care vinde biscuiti la magazin

| anonimg a răspuns:

Eu nu incurajez relatiile de felul acesta daca nu au ca scop casatoria. De aceea, daca nu esti pregatit pentru casatorie, atunci nu intra in relatie cu fata aceasta; altfel relatia va esua si mai intotdeauna apare sentimentul ca mai bine nu v-ati fi cunoscut.
Altfel poti sa faci cum am facut eu -pe cand eram inca tanar- cu o fata care era vanzatoare. M-am dus la ea si i-am spus ca vreau sa ne cunoastem. Si a acceptat. Pe vremea aceea erau rare telefoanele mobile, si mi-a dat numarul de fix. :)
Eram pregatit si pentru refuz. La un refuz trebuie lasat intotdeauna posibilitatea razgandirii. Daca este deja in relatie (chiar si prietenie), atunci nu mai avem ce cauta a intra in viata privata a persoanei, oricat de mult am placea-o.
Iti recomand o carte buna: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Raducons a răspuns:

Spune-i ca iti place de ea dar in afara bancii, ar fi indicat.

| Tpufan123 explică:

Ce legatura are asta cu intrebarea?

| louis33411 a răspuns:

Tst