| M1XTaP3 a întrebat:

Salut am si eu un incarcator de acumulatori AA si are un buton reglabil in stanga scrie NiCd iar in dreapta NiMH si vreau sa incarc niste acumulatori duracell in ce parte trebuie sa dau de buton. Dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

La bateriile Duracell, selectezi NiMH. (dreapta)

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Te uiti pe baterie si vezi ca tip de baterie este. in functie de asta muti butonul pe tipul corespunzator al bateriei

| oxygen33 a răspuns:

În funcție de ceea ce scrie pe acumulatorii tăi, pe ce baza sunt NiCd sau NiMH așa vei comuta butonul.