| brateibogdan a întrebat:

Salut
Am un canal de Youtube de 5 luni si am strans destul de multe vizionari la videoclipuri si foarte multi prieteni mi-au zis sa imi fac un cont de adsense ca sa castig niste bani, dar cand am intrat sa il fac mi-a cerut sa scriu address line 1 si address line 2 si nu stiu ce sa scriu.
Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii tu la adress line 1, adresa ta completa unde locuiesti, cu cod postal, strada, numarul strazii, judetul, localitate s-a.m.d.
La adress line 2, era daca ai si o a 2-a adresa, de genul unui apartament in plus si etc. TU scrie doar la prima. Dar oricum, nu-ti inchipui ca Adsense da milioane de dolari laughing), daca strangi 1 dolar sa fii multumit. NU plateste foarte bine pentru traficul din Romania.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, iti scrii adrresa ta proprie si personala!
Are 2 address line pentru situatia in care ai de scris mai mult, precum bloc, scara, etaj, apartament, numar si nume de strada, oras, judet samd.
Completeaza doar adress 1 si treci la urmatoarea intrebare!

Răspuns utilizator avertizat
| acidelic a răspuns:

Este important sa scrii adresa ta reala. Daca nu stii sa le treci, trece totul in "address line one" + city + postal code and so. Anyway, eu am adunat 3, 095 views la un video si mi-a venit 1.19$, e foarte greu sa faci banii pe Youtube