| Shooter a întrebat:

Am un telefon smartphone de cateva zile...are ceva daca acum am bateria de 30% si il bag la incarcat? Se poate sa se piarda din durata de viata a bateriei?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| deliaoana123 a răspuns:

Nu, nu o sa se intample nimic! Am si eu un s2 si cand mi l-am cumparat toata lumea mea sarit in cap ca daca o sa il incarc des o sa se strice bateria, dar am vorbit si cu un specialist si mi-a spus ca nu se intampla nimic! Sper ca te-am ajutat!happy

| Lexu12 a răspuns:

E posibil, bine ar fi sa astepti pana ajunge la 0% ca sa fii sigur.dar sa-l incarci pana la maxim atunci

| dany29ism a răspuns:

Salut, da. se pierde din durata de "viata" a bateriei cu un procent. recomandat este sa lasi bateria telefonului sa se descarce pana la zero / epuizare completa. oricum nu se pierde mult. la fiecare reincarcare se pierde aproximativ 0.05% deci daca nu l-ai mai incarcat pana acuma din 100% o sa scada la 99.95%. Bafta.

| violeta1 a răspuns:

Nu