| bkmgeorge a întrebat:

As crea sa-mi recomandati o carte sa o citesc.Sunt in clasa a X-a, si nu am idee ce carte sa citesc.As vrea una care sa fie foarte interesanta in principal.Nu vreau roman! O carte de maxim 200-250 pagini.Astept raspunsuri cat mai multe.Va multumesc

5 răspunsuri:
| ColorBubbles a răspuns:

Ai putea citi Pantalonii calatori de Ann Brashares. E foarte interesanta.Este vorba despre patru adolescente daca te intereseaza.Mai are inca trei volume.Sau Familia Puhoi de Colin Thompson (o familie de vrajitori) Succes!
Daca vrei carti mai infricosatoare ai putea citi carti din seria,, GOOSEBUMPS Cartile care iti dau fiori" eu am citit din cele 20 si ceva de carti doar sapte: Bun venit in casa mortilor, Nu coborati in pivnita!, Fantoma din vecini, Zambeste si mori, Blestemul mumiei, Bun venit in tabara de cosmar si Sange de monstru. Aceste carti sunt scrise de R.L. STINE. Succes!

| DrA a răspuns:

Spune-mi cateva vorbe despre tine, cam ce iti place sa citesti in general, care e starea ta in momentul de fata (trist, vesel, dezamagit, indragostit) si atunci iti pot recomanda cateva carti bune.

| reflection13 a răspuns:

Incearca "Cum sa vorbesti in public" din seria The complete idiot's guide. Sunt explicate bine anumite aspecte si iti va prinde bine pentru facultate. happy

| bkmgeorge explică:

As vrea o carte cu un continut vesel sa zicem...Eu trebuie sa prezint continutul cartii ( bineinteles ca am sa o citesc ) si cateva detalii despre autor.Si as vrea o carte mai speciala.Sa-i fac sa fie interesati de subiect!

| bkmgeorge explică:

Haideti nu ma poate ajuta nimeni cu o carte buna?straight face