| AndreiFTW1 a întrebat:

As dori sa imi cumpar ceva motorizat, dar ce s-ar potrivi mai bine pentru mine? PS: Nu am permis de conducere, pe site-ul de unde le-am luat, spuneau ca nu am nevoie, dar poti avea orice varsta? Deci... Dupa parerea voastra, ce sa imi cumpar?
1.BICICLETA ELECTRICA ZT-09 CLASSIC
2.BICICLETA ELECTRICA ZT-09 PREMIUM
3.TROTINETA ELECTRICA E-TWOW ECO
4.TROTINETA ELECTRICA E-TWOW MASTER
5.TROTINETA ELECTRICA E-TWOW BOOSTER
PS: am dat copy paste de pe acel site, de aceea am scris cu caps happy
Va rog frumos sa va uitati, la fiecare, nu spuneti la intamplare doar pentru funda.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Biciclete poti conduce daca ai 14 ani, electrice fara carnet daca nu depasc 25 km / h prin constructie.

| AndreiFTW1 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

BICICLETA ELECTRICA ZT-09 PREMIUM spune ca nu iti trebuie permis pe acel site, dar prinde 40 de km/h o-O

Dar o trotineta electrica care prinde 40 km/h?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AndreiFTW1):

Ei spun orice ca sa iti ia banii. Mai e posibil ca prin constructie este limitat la 25 km / h si dpdv legal e fara permis iar 40 km / h atinge daca il modifici cum fac multi. Trebuie sa citesti cartea obiectului nu ce lauda vanzatorul ca sa fii sigur.

| AndreiFTW1 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da, dar BICICLETA ELECTRICA ZT-09 PREMIUM o gasesti si daca pui filtrele "FARA PERMIS" si scrie si in descriere ca nu iti trebuie...Ce sa mai cred?

| AndreiFTW1 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar pentru http://www.euroscooter.ro/scutere_49cc_euroscooter_solana.html imi trebuie permis de conducere? Ei au spus ca nu trebuie pentru cele electrice, doar pentru cele pe benzina, iar cei de pe acest site spun ca nu trebuie permis.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AndreiFTW1):

Nu se practica nicaieri increderea in ce spune unul sau altul mai ales ca iti vrea banii. Ceri manualul cu carecteristicile tehnice de fabricatie a obiectului, il citesti, il confrunti cu legea. E datoria ta. Posibil sa aiba dreptate ca nu pot contrazice dar nu se merge pe vorbe. Vezi un forum specializat ca sunt baieti si fete care cunosc modelul.