| UrbanNinja a întrebat:

As vrea sa ma apuc de parqour...am 13 ani, dar nu stiu cu ce sa incep thinking
Daca cineva se pricepe la chestii din astea...va rog sa ma ajutati si pe mine
Ms!

Răspuns Câştigător
| ExTeeL a răspuns:

Pai, pentru inceput trebuie sa faci ceva cat mai usor.de exemplu sa sari o banca. etc. ceva ce ti se pare tie ca poti face... apoi cand crezi ca esti pregatit pentru extreme. poti incerca sa sari pe o scara, un gard...de exemplu. poti sa te rostogolesti in aer de pe un copac

daca te-a ajutat raspunsul meu da`mi o fundita big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte ca ai o varsta frageda. Mai bine apuca-te de un sport cu antrenor.

| Georgel26 a răspuns:

Salut! Personal nu mi se pare un sport prea linistit, da ma rog, fiecare cu ce-i place.As zice sa cauti intai niste tutoriale pe youtube in care doar sa vezi cateva miscari. Apoi sa incepi cateva exercitii de antrenament pentru ca in sportul asta ai nevoie de mobilitate maxima deci ar trebui sa incepi in primul si primul rand sa faci exercitiile care se fac la karate sau la alte lupte in care e nevoie de mobilitate. Dupa aceea poti sa incepi miscarile pe care vrei sa le practici si sa incerci ceva usor la inceput, pentru ca sportul asta presupune freestyle.Nu exista limite din punct de vedere al miscarilor dar trebuie anumite chestii de baza pe care trebuie sa le gasesti pe Google.Succes si ai grija sa nu-ti rupi ceva, desi sincer ti-as propune alte sporturi mai faine si mai putin periculoasewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 13 ani si m+am apucat acum 6 luni de parkour si bom acum fac scheme de lvl 10 dar chiar nu e greu daca vrei tabel cu scheme da buzz pe coco_cool1010