| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Având în vedere restricțiile de circulație actuale începând cu orele 22, respectiv 20 în weekend, de ce pe site-ul CFR încă activează trenurile de noapte? Deci să înțeleg că ele încă mai circulă? Dacă eu aș vrea să merg cu trenul pe o rută de la 00:00 la 08:00 ar fi posibilă treaba asta?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu declaratie poti merge

| sierra1 a răspuns:

"Deci să înțeleg că ele încă mai circulă? Dacă eu aș vrea să merg cu trenul pe o rută de la 00:00 la 08:00 ar fi posibilă treaba asta?"

da

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, poate oamenii lucreaza si singurul mijloc de teansport accesibil sau convenabil pentru ei, este trenul.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Având în vedere restricțiile de circulație"
confunzi restrictii cu restrictii ABSOLUTE
AI VOIE sa iesi noaptea daca ai o declaratie pe care scrie ca TREBUIE sa merg cu trenul si trenul pleaca in perioada restrictionata

ALTFEL (pentru numele lu' D-zeu) NU ar mai merge trenurile, noaptea, DELOC

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult probabil să nu se fi ocupat nimeni să schimbe programul pe site-ul CFR.
Poate au uitat sau poate au zis că nu e nevoie că oricum lumea întelege și știe că nu se circulă după ora 22:00.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

In Constanța după ora 6 dacă te-au prins afară iei amendă nu știu cum este in alte orașe și județe

| Anuket a răspuns:

Sunt câteva excepții de la lege. Dacă te încadrezi în ele poți merge.