| grigoresebas56 a întrebat:

Salut,azi am dat la pescuit știucă, probabil daca ati pescuit la asa ceva stiti ca exista niste voblere ce imită perfect un peste.Eh,cand am aruncat lanseta o rață s-a năpustit asupra voblerului,iar acesta s-a înfipt în aripa, săraca s-a dus in stuf si mi-a tăiat firul rămânând cu peștișorul înfipt în aripa.N-am reusit sa-l dau jos ca rata a fugit. Vreau sa stiu daca mai are șanse să supraviețuiască. Cu toate că șansele sunt mici

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are șanse, dacă este într-o zonă a țării unde poate rămâne peste iarnă, datorită temperaturii mai blânde. Dar ea cu ciocul poate să smulgă cârligul din aripă, și apoi să se vindece. Șanse mici, dar sunt.

| Alexandrionelu a răspuns:

Stai liniștit ca va supraviețui. Mai mult de atât, toate celelalte rațe o vor considera cool pentru un asemenea piercing happy