| Vanesukalala a întrebat:

Azi noapte pe la 3 dimineața, m-am trezit paralizata de frig. Efectiv am tremurat 20 minute dupa ce m-am trezit, deși in cameră erau 15-20 grade si aveam bluză, cand inghit simt ca un nod in gat, ca si cand as fi racita. Nu mai stiu daca m-am trezit cu spatele la perete, insa de la ce poate fii?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îmbracă o pijama mai groasă. Acoperă-te cu o plapumă, cât și cu o pătură/ două, dacă crezi că plapuma nu ține suficient de cald.
Dar, probabil că te-ai mișcat în timpul somnului și ai dormit (parțial) descoperită. De aici și starea de frig...
Dacă ești o ființă mai friguroasă, ține șosetele în picioare.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"in cameră erau 15-20 grade si aveam bluză, cand inghit simt ca un nod in gat, ...de la ce poate fii?"

evident că de la temperatură - la cinșpe grade credă că scoteai aburi pe gură