| anonim_4396 a întrebat:

care bicicleta este mai buna?
full suspension sau mountain bike?

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Tipurile de bicicleta sunt in functie de necesitati. Calitatea difera dupa producator si model. First bike si dhs au un renume prost. Cel mai bine, pentru a primi sugestii utile ar fi sa specifici greutatea si inaltimea ta, tipul de drum si distantele, unde doresti sa mergi cu bicicleta, daca ai prefera o bicicleta second hand de calitate mai buna uneia noi si bineinteles bugetul in care trebuie te incadrezi.

| Incubus a răspuns:

Depinde ce faci cu ea:la munte e mai buna fara(mai rezistenta)doar de oras si cateva santuri e mai bine cu pentru ca mai amortizeaza din hopuri si face plimbarea mai placuta, daca pentru strada si doar strada nici una; mai buna e una cu roti inguste (mai usor de impins la ea"valabil si in parc, plimbari usoare")

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce o folosesti. Eu prefer cursiera pentru viteza, daca vrei sa mergi pe teren accidentat iei MTB, daca vrei sa faci nebunii iei BMX.