| Shooter a întrebat:

Care e diferenta intre Academia de Politie din Bucuresti si cea de la Campina?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Campina nu este Academie de Politie (pentru ofiteri) ci Scoala de agenti de politie (pentru subofiteri), singura Academie este doar in Bucuresti.

| TheStory a răspuns:

Nu e nicio diferenta.

| Violente a răspuns:

Niciuna. Tot academii de poliție sunt.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Academia de Politie este cea din Bucuresti, iar la Campina este Scoala de Politie. Diferenta intre cele 2 este ca in urma studiilor la Academia de Politie Al.I.Cuza din Bucuresti obtii grad de ofiter, iar in urma studiilor la Sc. de Politie din Campina obtii grad de subofiter. Diferenta mai consta si in numarul anilor de studiu efectuati, mai exact 3 pentru Bucuresti, 2 pentru Campina.