| Jeksanovici a întrebat:

Salut, câți bani sa pun unui coleg in plic deoarece e ziua lui și nu stiu cât sa pun. Menționez ca face 16 ani.

6 răspunsuri:
| Kevinn2000 a răspuns:

Depinde de cât îți permiți tu. Gestul contează.
Dacă e nemulțumit, înseamnă că își face ziua doar pentru cadouri, ceea ce nu mi se pare normal.
Eu zic că e ok 50-100 lei.
Dar pune cât vei tu.

| TheCrusader a răspuns:

50 Ron sunt suficienti.

| axelarigato12344321 a răspuns:

In loc sa ii dai bani de ziua lui daca chiar iti e prieten bun, fa i o scrisoare scrisa de mana cu amintirile voastre placute, un cadou din dragoste e mult mai mult decat o bancnota de 50 sau 100 ron crede ma

| Carol_Carol_1990 a răspuns:

1 milion lei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest gest de a face cadou bani unui prieten nu este ceva obișnuit în lumea în care trăiesc eu, dar nu consider că este ceva greșit.
Acesta este un cadou. El se face în cadrul unei relații de prietenie.
Astfel, un asemenea cadou poate să facă prietenia să se întărească sau să se strice, de acea trebuie gândit un pic.
Să nu fie prea mare, căci dacă el se va simți dator să îți întoarcă cadoul de ziua ta, să poată fără să facă un efort deosebit.
Să fie totuși rezonabil de mare, căci dacă ai pune în plic doar 5 lei, s-ar putea simți jignit.
Dar dacă el este foarte bogat, ceea ce eu nu știu, atunci 50 de lei i se va părea ceva foarte mic.
Dar se poate că el adună niște bani, și orice sumă cât de mică îl ajută să își realizeze țelul.
Acestea toate le știi dta, ca să poți decide.

| Bizon95 a răspuns:

Cupoane la casa cu felinar rosu big grin
nu stii ce e aia... MA BUCUR tongue